Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX controlled pixel tube with RGB color mixing
EUROLITE LED PR-100/32 Pixel DMX rail
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- Front cover: milky
- 96 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
32 segments controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; colors preset; Dimmer electronic
- 12 integrated show programs
- Direct color selection for 17 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light Captain
- With a beam angle of 120°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
MADRIX Software 5 License start
MADRIX 5 licence "start"
- Includes 1x MADRIX 5 License "start"
- Requires a valid, empty, and metallic MADRIX KEY
- Can transmit up to 1024 DMX channels
- Compatible with Win 7, Win 8, Win 10,
- Made in Germany
- Engineered in Germany
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
MADRIX USB ONE DMX512 USB Interface
USB-DMX cable to send/receive DMX signals with MADRIX software
- Can receive and process up to 512 DMX channels
- Can transmit up to 512 DMX channels
- Control via DMX
- Built with NEUTRIK connector
- The device can be connected via USB to the PC in connection with MADRIX software
- Compatible with Win 7, Win 8, Win 10,
- Made in Germany
- Engineered in Germany
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; restaurants, bars and hotels
MADRIX KEY
MADRIX 5 KEY - without license
- Includes an empty MADRIX KEY
- Requires a proper MADRIX 5 License to activate the features or output for the MADRIX 5 Software
- The device can be connected via USB to the PC
- Made in Germany
Scope of delivery
5 x EUROLITE LED PR-100/32 Pixel DMX rail
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 10.67 kg |
| EUROLITE LED PR-100/32 Pixel DMX rail | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 30 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 96 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.25 - 10 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 8; 48; 96 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:99.9 cm |
| Width | 5.95 cm |
| Height | 13.2 cm |
| Weight | 2.10 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø7mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| MADRIX Software 5 License start | |
| DMX channels | Output 1024 |
| Weight | 0.00 kg |
| Operating system | Win 7, Win 8, Win 10, |
| MADRIX USB ONE DMX512 USB Interface | |
| Power supply | 5V DC 500 mA |
| Power connection | Fixed power supply cord for USB A mains connection |
| DMX channels | Input 512 |
| Output 512 | |
| DMX output | 1 x 5-pin XLR (F) |
| Control | DMX |
| USB port | USB 2.0, type A |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| PC connect | MADRIX software via USB |
| Weight | 0.10 kg |
| Operating system | Win 7, Win 8, Win 10, |
| MADRIX KEY | |
| Power connection | Mains input via USB A (M) connectable version |
| USB port | Type A |
| PC connect | Via USB |
| Weight | 0.07 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!