Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light effect bar with RGBW color mixing, incl. IR remote control
EUROLITE LED PMB-8 COB QCL 30W Bar
- 8 LEDs 30 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 27 preset colors
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 45°
- With mounting bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; theater; rental; video and photography; advertisement/Shop window
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x LED PMB-8 COB QCL
Trunk case, PRO version
- High-quality workmanship with birch multiplex 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 7 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- PENN Hardware
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PMB-8 COB QCL 30W Bar
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 58.80 kg |
| EUROLITE LED PMB-8 COB QCL 30W Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 240 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 8 x 30 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 5; 6; 12; 32; 36 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 2 x low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 45° |
| Beam angle (1/10 peak) | 74° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting; metal |
| Dimensions | Length:98.0 cm |
| Depth | 16.3 cm |
| Height | 20.6 cm |
| Weight | 8.65 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 3 x Ø10mm; 4 x Ø8mm; 2 x Ø6mm |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | Button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x LED PMB-8 COB QCL | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 7 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Use of brands | PENN Hardware |
| Material | Birch multiplex, 9 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 99.5 cm x 12 cm x 26 cm |
| Accessory compartment | 10 cm x 71 cm x 28 cm |
| Dimensions | Width:116 cm |
| Depth | 75 cm |
| Height | 32.5 cm |
| Weight | 24.20 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!