Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Matrix spotlight with RGB/WW LEDs, Pixel control & macros for sequences, letters and numbers
EUROLITE LED Pixel Matrix Panel 5x5 RGB/WW
- Create sensational light effect surfaces by connecting several devices
- 25 LEDs 12 W SMD 5050 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Color change; color fade; color animations with two adjustable colors; Dimmer electronic
- Blinder effect; matrix effect; strobe effect
- 9 integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via DMX; stand-alone; RDM; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); Art-Net; sound to light; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 45°
- With mounting bracket
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x Pixel Matrix Panel 5x5 RGB/WW with wheels
Trunk case with castors
- With 4 device compartment
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED Pixel Matrix Panel 5x5 RGB/WW
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x safety eyelet
Paraméterek
| Weight | 67.00 kg |
| EUROLITE LED Pixel Matrix Panel 5x5 RGB/WW | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 115 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | 1.45 m |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 25 x 12 W SMD 5050 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| DMX channels | 4; 10; 15; 100; 102 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Network connection | Protocol:Art-Net 3 via 2x RJ-45 E-Con (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | DMX; stand-alone; RDM; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); Art-Net; sound to light; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 45° |
| Beam angle (1/2 peak) | 45° |
| Beam angle (1/10 peak) | 82° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Multicolor LCD display |
| USB port | Type A |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:45.0 cm |
| Depth | 10.6 cm |
| Height | 45.0 cm |
| Weight | 9.00 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x Pixel Matrix Panel 5x5 RGB/WW with wheels | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 4.5 cm x 45.5 cm x 44.5 cm |
| Inside dimensions | 61 cm x 45.5 cm x 44.5 cm |
| Dimensions | Width:51.8 cm |
| Depth | 63.3 cm |
| Height | 55.2 cm |
| Weight | 23.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!