Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x PAR-56 Spot with 9 x 8 W 4in1 LED including flightcase and compact DMX controller
EUROLITE LED PAR-56 QCL Short bk
PAR-56 spot with 9 x 8 W 4in1 LED and RGBW color mixing
- 9 LEDs 8 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 8°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Available in various colors
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase EPS-56 4x PAR-56 Spot short
Trunk case
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
EUROLITE DMX LED EASY Operator 4x4
Compact DMX controller for 4 LED spotlights with up to 4 colors each
- DMX controller for standard LED spotlights
- Easy handling
- 4 fixtures with RGBW LEDs can be controlled individually or in combination
- DMX channels for red, green, blue, white and master
- Various modes for the DMX channel sequence selectable
- Manual control via 4 faders
- 1 fader for direct RGBW mixing
- Adjustable strobe function
- Blackout function
- 8 integrated show programs
- Preprogrammed 8 scenes/chases
- Can transmit up to 20 DMX channels
- Control via DMX; sound to light via microphone; stand-alone
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer
- Silent operation
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PAR-56 QCL Short bk
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
1 x EUROLITE DMX LED EASY Operator 4x4
- 1 x controller
- 1 x external mains adapter
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 15.41 kg |
| EUROLITE LED PAR-56 QCL Short bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 8 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| DMX channels | 4; 6; 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 8° |
| Beam angle (1/10 peak) | 25° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:20.5 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase EPS-56 4x PAR-56 Spot short | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Compartment dimensions | 22 cm x 22 cm x 24 cm |
| Inside dimensions | 44 cm x 44 cm x 24 cm |
| Dimensions | Width:48.5 cm |
| Depth | 48.5 cm |
| Height | 31 cm |
| Weight | 7.95 kg |
| EUROLITE DMX LED EASY Operator 4x4 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 9V DC 800 mA | |
| Power consumption | 10 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs | Preprogrammed 8 scenes/chases |
| DMX channels | Output 20 |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via microphone; stand-alone |
| Housing color | Black |
| Color | Black |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:20 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Height | 5.5 cm |
| Weight | 0.86 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!