Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x PAR-56 Spot with 9 x 10W 6in1 LED and RGBAW+UV color mixing including flightcase
EUROLITE LED PAR-56 HCL Short bk
PAR-56 spot with 9 x 10 W 6in1 LED and RGBAW+UV color mixing
- 9 LEDs 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect; UV effect
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; IR remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 20°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Available in various colors
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase EPS-56 4x PAR-56 Spot short
Trunk case
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PAR-56 HCL Short bk
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 14.36 kg |
| EUROLITE LED PAR-56 HCL Short bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| DMX channels | 4; 6; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Beam angle (1/10 peak) | 38° |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:20.5 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Weight | 1.60 kg |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm; 1 x Ø8mm |
| Material | Aluminum casting, 2.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase EPS-56 4x PAR-56 Spot short | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Compartment dimensions | 22 cm x 22 cm x 24 cm |
| Inside dimensions | 44 cm x 44 cm x 24 cm |
| Dimensions | Width:48.5 cm |
| Depth | 48.5 cm |
| Height | 31 cm |
| Weight | 7.95 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!