Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Scanner with 100 W LED, rotating gobos, 3-facet prism, color wheel and motorized focus
- Positioning within
EUROLITE LED TSL-1000 Scan MK2
- Note: The macro programs of the predecessor model (no. 51786122) are not identical, therefore no synchronous master/slave operation is possible between these devices.
- 1 LED 100 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Positioning within 160° PAN, 50° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Focus motor-driven; color wheel; gobo wheel with rotating gobos; prism 3-fold
- Dimmer electronic
- Gobo effect; strobe effect
- Color wheel with 8 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open
shake effect - Gobos changeable
- Slot-in gobo system for easy gobo replacement
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 20°
- OLED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; stage; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
safety eyelet
- M6 thread
ROADINGER Flightcase 2x LED TSL-1000 with trolley function
Trolley case, PRO version
- High-quality workmanship with birch multiplex 6.5 mm,
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 3 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- Trolley
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED TSL-1000 Scan MK2
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x safety eyelet
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 21.60 kg |
| EUROLITE LED TSL-1000 Scan MK2 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 110 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 4 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 100 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Max. TILT movement | 50° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 160° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 1 - 25 Hz |
| Equipment | Focus motor-driven; color wheel; gobo wheel with rotating gobos; prism 3-fold |
| Color generation | Color wheel with 8 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open |
| Outside diameter 23.9mm | |
| Image diameter 18mm | |
| Shake effect | |
| Gobos changeable | |
| Slot-in gobo system for easy gobo replacement | |
| DMX channels | 10; 15 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Color temperature | 8000K |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:35679 lx, 3m:4265 lx, 6m:1055 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | OLED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Metal; plastic |
| Dimensions | Width:25.1 cm |
| Depth | 14.1 cm |
| Height | 37.7 cm |
| Weight | 5.75 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Safety eyelet | |
| Material | Metal |
| Ring diameter | Outside:23 mm |
| Inside | 11 mm |
| Thread | M6 thread |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2x LED TSL-1000 with trolley function | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 3 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | Trolley |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 6.5 mm |
| Accessory compartment | 44 cm x 7 cm x 13 cm |
| Device compartment | 36 cm x 25.5 cm x 13 cm |
| Inside dimensions | 86.5 cm x 32.5 cm x 13 cm |
| Weight | 10.10 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!