Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered LED spotlight with RGBW color mixing, incl. IR remote control
EUROLITE AKKU PAR 6 QCL
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 12h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 6 LEDs 4 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); IR remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 18°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE SB-13 Soft Bag
Transport bag
- With 3 dividers
- With 4 compartments
- High-quality workmanship with nylon , black, water repellent
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
2 x EUROLITE AKKU PAR 6 QCL
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
1 x EUROLITE SB-13 Soft Bag
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 5.30 kg |
| EUROLITE AKKU PAR 6 QCL | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 14.8 V, 4400 mAh, 65.12 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 12h depending on program used |
| Recharging time 3.5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 4 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1.5 - 50 Hz |
| DMX channels | 6; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 23400 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 18° |
| Beam angle (1/10 peak) | 36° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:17.7 cm |
| Depth | 14.3 cm |
| Height | 21.1 cm |
| Weight | 2.52 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| XLR cable | |
| Cable length | Approx. 2 m |
| Color | Black |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-13 Soft Bag | |
| Maximum load | 10 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black, water repellent |
| Dimensions | Length:41 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 19 cm |
| Weight | 0.26 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!