Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floor spot with RGB/WW color mixing
EUROLITE LED Silent Par 6 QCL floor bk
- 14350 lux at 1 m
- 6 powerful LEDs 8 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); master/slave function; sound to light via microphone
- Preprogrammed in Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 16°
- With double bracket; with mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; stage; theater; restaurants, bars and hotels; mobile djs / entertainer
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Package contents
- 1 x spotlight, 1 x user manual, 1 x power cord, 1 x XLR cable
ROADINGER Flightcase BAS-1 8x SILENT PAR 6 QCL FLOOR
Trunk case with castors, HIGHLINE version
- High-quality workmanship with birch multiplex 10 mm, black, laminated
- Interior with felt cover
cover with foam padding - Aluminum profile frames 32mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 Edge mounting handles
- 4 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
- Branded hardware
- Made in Europe
ROADINGER Flightcase Extension 8x SILENT PAR 6 QCL FLOOR for BAS-1
- High-quality workmanship with birch multiplex 10 mm, black
- Interior with felt cover
cover with foam padding - 4 hinged, chromium plated case handles
- 4 high-quality butterfly locks
- Branded hardware
- Made in Europe
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 76,58 kg |
| EUROLITE LED Silent Par 6 QCL floor bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 45 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| LED type | 6 x 8 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1,5 - 30 Hz |
| DMX channels | 6; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); master/slave function; sound to light via microphone |
| Preprogrammed in | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 23500 Hz |
| Beam angle | 16° |
| Beam angle (1/2 peak) | 16° |
| Beam angle (1/10 peak) | 29° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Mounting bracket | |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:14,3 cm |
| Width | 17,7 cm |
| Height | 21,1 cm |
| Weight | 2,15 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase BAS-1 8x SILENT PAR 6 QCL FLOOR | |
| Aluminum profile frames | 32 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Edge mounting handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:4 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| 4 x built-in stacking trays in the cover | |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 10 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 14,5 cm x 15 cm x 19 cm |
| Accessory compartment | 65,5 cm x 11 cm x 19 cm |
| Dimensions | Length:70 cm |
| Width | 48 cm |
| Height | 43,5 cm |
| Weight | 23,75 kg |
| ROADINGER Flightcase Extension 8x SILENT PAR 6 QCL FLOOR for BAS-1 | |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:4 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 10 mm |
| Color | Black |
| Device compartment | 14,5 cm x 15 cm x 16 cm |
| Accessory compartment | 66 cm x 11,5 cm x 16 cm |
| Dimensions | Length:69 cm |
| Width | 47 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 13,40 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!