Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
USB-interface with software for lighting programming and control with the computer
- Stand-alone player for creating and controlling light shows
- Write a show in to the stand-alone memory of the player and play back sequences without a computer
- 4 MB of internal memory (min. capacity: 4000 steps/512 channels)
- 8 illuminated trigger buttons, blue backlit
- Scene selection with next and previous buttons
- Speed and dimmer adjustment for each scene in stand-alone mode
- Real-time clock triggering for each scene (day, week, month, year)
- Applicable for serial connection of 32 players in Master/Slave mode
- Automatic Scene Recovery if the power is accidently cut off
- Can transmit up to 512 DMX channels
- Control via DMX; master/slave function
- 2 digit 7-segment LED display
- The device can be connected via USB to the PC in connection with LED PC-Control 512
- Interface
- Compatible with Linux, Win Vista, Win 7, Win 10, OS X 10.6 or better
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x USB cable
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| DMX channels | Output 512 |
| Control | DMX; master/slave function |
| Display type | 2 digit 7-segment LED display |
| USB port | USB 2.0, type mini USB (F) mounting version |
| Color | Black |
| PC connect | LED PC-Control 512 via USB |
| Housing design | Interface |
| Dimensions | Width:16.5 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 4 cm |
| Weight | 0.23 kg |
| Operating system | Linux, Win Vista, Win 7, Win 10, OS X 10.6 or better |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!