Leírás
Approved safety bond
- Rope with thimble and connector
EUROLITE Steel Rope (SC) 600x3mm black with thimbles
Installation rope, safety bond, safety
- Round strand rope 6 x 19 with fibre core
- With two thimbles
- Suitable for installing and securing loads above persons
- Complies with DIN EN 12385-4:2008-06 and DIN 56927:2009-03
- Rope with thimble
EUROLITE Quick Link Typ A-50 black
Quick link
- Complies with DIN 56927:2009-03
Scope of delivery
1 x EUROLITE Quick Link Typ A-50 black
- 1 x device
Paraméterek
| Secured weight (BGV C1) | Max. 5 kg |
| Strength classification | 1770 |
| Temperature range | -40° C - +100° C |
| Weight | 0.05 kg |
| EUROLITE Steel Rope (SC) 600x3mm black with thimbles | |
| Maximum load WLL (5-fold) | 100 kg |
| Design of the core | 6 x 19 WSC |
| Standard | DIN EN 12385-4:2008-06, DIN 56927:2009-03 |
| Nominal tensile strenght of rope | 1770 N/mm² |
| Wire surface | Zinc-plated |
| Color | Black |
| Temperature range | -40° C - +100° C |
| Dimensions | Length:60 cm |
| Diameter | Ø 0.30 cm |
| Weight | 0.04 kg |
| Length weigth | 0.0311 kg/m |
| EUROLITE Quick Link Typ A-50 black | |
| Maximum load WLL (10-fold) | 50 kg |
| Standard | DIN 56927:2009-03, |
| Shape | A - small opening |
| Material | Steel, zinc-plated |
| Opening | 0-5.5 mm |
| Dimensions | Length:2.90 cm |
| Width | 3.50 cm |
| Depth | 1.90 cm |
| Diameter | Ø 0.30 cm |
| Weight | 0.01 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!