Leírás
PAR-56 housing long with plug
- Rugged metal housing
- Heat-resistant fixing screw
- 4 clip-to-hold clamps with spring locks for comfortable opening of the color filter frame
- Safety grille (splinter protection) is integrated in the tube
- Strong extension spring for safe hold and for quick opening of the rear housing cover
- Strong cable tension relief
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- Available in various colors
- For PAR 56
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; decoration; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x lamp clamping ring
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 500 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 0.7 m |
| Base | GX16d |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Length:36 cm |
| Width | 23 cm |
| Height | 23.5 cm |
| Weight | 1.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Filter frame | |
| Dimensions | Length:22.5 cm |
| Width | 22.5 cm |
| Diameter | Ø 17.6 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!