Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX fog machine with 850 W, LED illumination, vertical fog output
- Output nozzle with RGB LED illumination for impressive effect presentations
- Powerful, vertical fog output of 4 meters in rich RGB colors
- Additional button for manual activation
- Compact metal housing with carrying handle
- 9 LEDs 3 W R/G/B
- Color selection; color change adjustable
- Strobe effect
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 4 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Fixed, backlit tank
- Control via stand-alone; DMX; wireless remote control (optional)
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; small rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 850 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 3 W R/G/B |
| Warm-up time | Approx. 4 min |
| Output volume | Approx. 500 m³/min |
| Output distance | Approx. 4 m |
| Tank capacity | 0.9 l water-based fluid fixed, backlit tank |
| Fluid consumption | Approx. 25 ml/min |
| DMX channels | 8 |
| Control | Stand-alone; DMX; wireless remote control (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color | Black |
| Display type | Monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Controls | Low fluid |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:25.5 cm |
| Depth | 29 cm |
| Height | 18.5 cm |
| Weight | 5.00 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!