Leírás
Colored neon tube
White neon-tubeThe EUROLITE light stick T5 in white is ideal for the use in the entrance area of discotheques or party cellars. The T5 has a total length of 105 cm - the visible light is 85 cm.The light stick is delivered to you ready for connection via the mains cable with integrated on/off switch. Just plug it in and you're done!
- Visible light 85 cm
- Control via on/off switch at cable
- Good color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 2 x fixation clip
- 2 x mounting material
- 2 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Lamp type | Fluorescent tube |
| Color generation | Cold white (CW) |
| Control | On/off switch at cable |
| Beam angle (1/2 peak) | 360° |
| Color temperature | 5500K |
| Color rendering index (CRI) | 83 Ra |
| Luminous flux | 1700 lm |
| Housing color | White |
| Dimensions | Length:108 cm |
| Diameter | Ø 3.1 cm |
| Weight | 0.28 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| Power cord | |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 1.4 m |
| Color | White |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!