Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1500 watt fogger with DMX
- Compact fog machine with high output volume
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Concentrated and steady fog output
- Adjustable timer with interval and duration
- Continuous output
- Simultaneous control of several machines possible via transmitter
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 3 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable, backlit tank
- Control via DMX; wireless remote control; wired remote control
- Fixtures available for Light Captain; Light´J
- With mounting bracket
- For application areas such as: Clubs/dancing school; mobile use; stage; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 2 x remote control
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x transmitter
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 2 min |
| Output volume | Approx. 430 m³/min |
| Output distance | Approx. 3 m |
| Tank capacity | 2.3 l water-based fluid removable, backlit tank |
| Fluid consumption | Approx. 30 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; wireless remote control; wired remote control |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Color | Silver |
| Dimensions | Width:27.5 cm |
| Depth | 40 cm |
| Height | 28 cm |
| Weight | 6.00 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Cable length | 3 m |
| Battery | 1 x 12 V 23AE alkaline manganese built-in |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!