Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1250 watt fogger with remote control
Light needs fog to show its true colors, whether on big or on small stages. The Eurolite N-110 is the perfect companion for smaller stages. With a smoke output of about 5 meters and an output volume of 120 m³/min the N-110 is predestined for the small performances. It is controlled via a remote. The device weighs not more than 5 kg and can be placed on the ground or, due to the bar, mounted at a trussing or the like.
- Compact fog machine with high output volume
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 5 m
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- Available in various colors
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; small rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x filter
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x container
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1250 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Fuse | T 7 A fuse replaceable |
| Warm-up time | Approx. 4 min |
| Output volume | Approx. 120 m³/min |
| Output distance | Approx. 5 m |
| Tank capacity | 1.3 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 40 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Heater | 1250 W |
| Controls | Overheat |
| Color | Silver |
| Dimensions | Width:24 cm |
| Depth | 40 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 4.35 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!