Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) 3in1 LED effect light with RGBW color mixing
- 1320 LEDs 0.4 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
6 segments controlled separately - Dimmer curves adjustable; color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect; wash effect; Blinder effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 16 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- With mounting bracket; with omega bracket
- Monochrome LCD display
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
- 1 x XLR cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 315 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1320 x 0.4 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 4; 5; 7; 13; 15; 31 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Attachment system | Mounting bracket |
| 2x omega bracket | |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Dimensions | Width:49 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 28.5 cm |
| Weight | 13.70 kg |
| Noise classification | Class 4 (loud noises) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!