Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact low fog machine for dry ice operation
- Compact and portable ground fog machine with 2500 watts of power
- Creates spectacular low-lying fog effects by evaporation of dry ice in hot water
- 2-3 kg dry ice generates huge amounts of fog covering about 100 m³
- Ready to fog in less than 15 min through a high-efficiency heating element
- Run time: 2.5 min at 100 % output and 5 min at 50 % output
- Manipulate the output and flow with the adjustable, multi-level control handle
- Extremely durable polyethylene housing
- Big tank capacity
- Control via plug and play
- For application areas such as: Stage; video and photography
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x tube
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 2500 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 15 min |
| Output volume | Approx. 100 m³/min |
| Output duration | 150s - 300s |
| Tank capacity | 7.5 l water |
| Ice chamber | 2.5 kg |
| Control | Plug and play |
| Housing color | Black |
| Heater | 2500 W |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:35 cm |
| Depth | 40 cm |
| Height | 34 cm |
| Weight | 7.25 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!