Leírás
Video controlled relay
VIDEO CONTROLLED RELAYThe LVH-8 serves as a video presence detector for an audio/video system. The unit generates a control signal based on the absence or presence of valid video signals. The unit responds to NTSC and PAL signals and features a feed-through output. Power connections are made using block terminals.
- Detection of video
- NTSC and PAL compatible
- Bridging or terminated operation
- LED indicator
- 12-24 V DC power supply via block terminals (PSU not included)
- Ultra compact
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12-24V DC 74 mA |
| Connections | 2 x BNC (F) |
| Screw terminal | |
| Dimensions | Width:7.6 cm |
| Depth | 4.1 cm |
| Height | 3.1 cm |
| Weight | 0.07 kg |
| 1 x video input | 0.5-1 Vpp/75 ohms BNC, ground referenced |
| 1 x video output | Feed-through/ BNC, ground referenced |
| Control output | N/O or N/C contacts |
| Relay contacts | Single-pole, double-throw |
| Max. switching power | 60 W, 125 VA |
| Max. switching voltage | 220 V AC, 250 V DC |
| Max. switching current | 2 A |
| Max. continuous switching current | 3 A |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!