Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Extremely bright Derby with 5 x 10 W LED in R,G,B,A,W
This bright beam effect with five 10-watt LEDs in RGBWA provides dynamic strobe and derby effects. It is an absolute eye-catcher at every party. The multicolored beams change their direction of movement in a constant rhythm. The light effect is compatible with QuickDMX, the wireless DMX system from Eurolite.
- Absolute eyecatcher
- The multicolored beams change their direction of movement to the rhythm of the music
- 5 LEDs 10 W high-power R/G/B/W/A
- Color selection manual; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Flower effect; strobe effect
- 3 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 1; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 5 x 10 W high-power R/G/B/W/A |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 5; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 1; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | - 115° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:32.0 cm |
| Width | 27.9 cm |
| Height | 27.9 cm |
| Weight | 2.70 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!