Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED projection effect for water reflections with color wheel & DMX
- 1 LED 100 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Animation wheel; focus manual
- Dimmer; color change adjustable; Rotation speed stepless
- Water effect; strobe effect
- Color wheel with 5 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - 8 integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional); stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 45°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; decoration
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 140 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | 1.45 m |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 100 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 0.4 - 24 Hz |
| Equipment | Animation wheel; focus manual |
| Color generation | Color wheel with 5 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| DMX channels | 5 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 3 x temperature-controlled fan |
| Control | QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional); stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 11700 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 45° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | Type A |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø12mm |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:32.0 cm |
| Depth | 23.5 cm |
| Height | 19.5 cm |
| Weight | 4.75 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) depending on mode used |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!