Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED Scan Bar with 2 full-fledged scanners, incl. IR remote control
- 2 LEDs 37.5 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
moving lights effects controlled separately - Positioning within
- Gobo wheel with static gobos; color wheel
- Color selection; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed - Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open
- 16 integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control; rotary dial for microphone sensitivity; rotary dial for brightness; DMX; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J
- The article is delivered pre-assembled
- With a beam angle of 12°
- With omega bracket
- Multicolor OLED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer
- Application possibility: On stand; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 125 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x PowerCON (gray) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 37.5 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with static gobos; color wheel |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open |
| DMX channels | 2; 5; 7; 8; 14 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 2 x temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control; rotary dial for microphone sensitivity; rotary dial for brightness; DMX; QuickDMX (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Color temperature | 8500K |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Omega bracket |
| Ø 35mm | |
| Display type | Multicolor OLED display |
| Dimensions | Length:60 cm |
| Width | 11.8 cm |
| Height | 28.5 cm |
| Weight | 6.25 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!