Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fresnel spotlight (fresnel lens), 450-W-COB (chip-on-board)-LED 4in1 QCL RGBL, extremely quiet, DMX
- Rugged metal housing
- Rubber-coated handle
- 1 LED 450 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBL
- Exact 16 bit resolution at Dimmer
- Zoom motor driven
- Color blend stepless; dimmer curves with adjustable response; Dimmer electronic; pulse-width modulation variable; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Direct color selection for 117 preset colors
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX; RDM; rotary dial for brightness; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Variable color temperature 2400 K - 8500 K
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
- Flicker-free
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x barndoor
- 1 x filter frame
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 440 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 450 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBL |
| Flash rate | 1 - 20 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 1; 2; 4; 7; 18 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX; RDM; rotary dial for brightness; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 5 - 40° |
| Beam angle (1/10 peak) | 14 - 50° |
| Color temperature | 2400K - 8500K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 91 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Length:37.0 cm |
| Width | 33.9 cm |
| Height | 39.9 cm |
| Weight | 9.45 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!