Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fanless PC spot with 57 W white light LED, color rendering index (CRI) >90
- Rugged metal housing
- 1 LED 57 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer electronic
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; rotary dial for brightness; Dimmer
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Rubber feet
- Silent operation
- For application areas such as: Decoration; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x barndoor
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 40 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 57 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; rotary dial for brightness; Dimmer |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 12 - 36° |
| Beam angle (1/10 peak) | 18 - 47° |
| Color temperature | 3100K |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow 3m:2008 lx, 6m:514 lx |
| Wide 3m | 482 lx, 6m:141 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Aluminum casting |
| Slot for spot length | 13.1 cm x 13.1 cm |
| Dimensions | Length:26 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 3.82 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm; 2 x Ø6mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Barndoor | |
| Material | Aluminum, 1.5 mm; metal |
| Ring diameter | Outside:12.9 mm |
| Inside | 10.9 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø4mm |
| Shape | Octagonal |
| Material | Aluminum, 0.8 mm |
| Dimensions | Width:13 cm |
| Height | 13 cm |
| Diameter | Ø 10.5 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!