Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floor spot with 12 x 1 W UV LEDs, incl. IR remote control
- Slim design for space-saving applications
- 12 LEDs 1 W ultra violet (UV)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 12°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- For application areas such as: Architecture; clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 14 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 1 W ultra violet (UV) |
| Flash rate | 0.5 - 23 Hz |
| DMX channels | 1; 3; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Beam angle (1/10 peak) | 24° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Dimensions | Width:18.2 cm |
| Depth | 9.8 cm |
| Height | 17.8 cm |
| Weight | 0.78 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 1 x Ø8mm |
| Material | Metal, 1 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!