Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floor spot with 4in1 QCL RGBW color mixing, incl. IR remote control
- Slim design for space-saving applications
- 12 LEDs 8 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 2 integrated show programs
- Direct color selection for 18 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); IR remote control; stand-alone; sound to light; DMX; master/slave function
- Fixtures available for EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- With a beam angle of 16°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 40 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 1 A |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 8 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 23 Hz |
| DMX channels | 4; 6; 8 |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); IR remote control; stand-alone; sound to light; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| PWM frequency | 2000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 16° |
| Beam angle (1/10 peak) | 34 |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Dimensions | Width:26.0 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Height | 23.3 cm |
| Weight | 1.70 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | Button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!