Leírás
Narrow beam pinspot with 3 W cold white (CW) LED
- For illuminating e.g. mirror balls, entrance or counter areas or as basic illumination
- 1 LED 3 W high-power cold white (CW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- With a beam angle of 6°
- With mounting bracket
- Various versions available
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; party room; restaurants, bars and hotels; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 5 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 3 W high-power cold white (CW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 6° |
| Color temperature | 6000K |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:9 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 0.23 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!