Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fanless spotlight with 20 W COB LED, adjustable beam angle, color rendering index (CRI) >95
- Four beam angles adjustable via lens settings within the housing
- With plano-convex lens
- 1 LED 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via rotary dial for brightness
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- Very high color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Decoration; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 1 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 15 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via 3-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Rotary dial for brightness |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| 15° | |
| 18° | |
| 22° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 19° |
| 27° | |
| 30° | |
| 34° | |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow warm white (WW) 1m:6073 lx, 3m:742 lx, 6m:194 lx |
| Wide warm white (WW) 1m | 2718 lx, 3m:350 lx, 6m:92 lx |
| Housing color | Black |
| Dimensions | Length:19.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 16.5 cm |
| Weight | 1.12 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!