Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX-controlled surface light with 704 cold white LEDs, QuickDMX port and barn doors
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- Slim, rugged metal housing
- 704 LEDs SMD 2835 cold white (CW)
- Pulse-width modulation variable
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; quick select potentiometer for brightness and flash rate; master/slave function; sound to light via microphone; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); QuickDMX via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Light´J
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- Good color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rugged carrying handle
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 140 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 704 x SMD 2835 cold white (CW) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 1; 2; 3 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; quick select potentiometer for brightness and flash rate; master/slave function; sound to light via microphone; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); QuickDMX via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 6000K |
| Color rendering index (CRI) | 80 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:4111 lx, 3m:598 lx, 6m:182 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Dimensions | Width:56.5 cm |
| Depth | 25.5 cm |
| Height | 42.2 cm |
| Weight | 7.70 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!