Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX-controlled surface light with 384 dual white LEDs, QuickDMX port, frost filter and barn doors
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- 192 LEDs 0.5 W SMD 5730 cold white (CW)
- 192 LEDs 0.5 W SMD 5730 warm white (WW)
- Dimmer electronic
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via quick select potentiometer for brightness and color temperature; DMX; master/slave function; stand-alone; CRMX by LumenRadio via USB (optional); QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- Variable color temperature 2700 K - 5700 K
- Direct color temperature selection for 69 preset values
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; decoration; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
- 2 x knurled screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 100 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 3.15 A fuse fix in power supply |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 192 x 0.5 W SMD 5730 cold white (CW) |
| 192 x 0.5 W SMD 5730 warm white (WW) | |
| Flash rate | 1 - 28 Hz |
| DMX channels | 2-1; 2-2; 3-1; 3-2; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Quick select potentiometer for brightness and color temperature; DMX; master/slave function; stand-alone; CRMX by LumenRadio via USB (optional); QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 4200 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 2700K - 5700K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 94 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Wide cold white (CW) 1m:2324 lx, 3m:276 lx, 6m:83 lx |
| Wide warm white (WW) 1m | 2277 lx, 3m:249 lx, 6m:76 lx |
| Wide all 1m | 3530 lx, 3m:407 lx, 6m:124 lx |
| Narrow cold white (CW) 1m | 2789 lx, 3m:327 lx, 6m:98 lx |
| Narrow warm white (WW) 1m | 2542 lx, 3m:297 lx, 6m:94 lx |
| Narrow all 1m | 4167 lx, 3m:508 lx, 6m:150 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:34.7 cm |
| Width | 13.8 cm |
| Height | 21.1 cm |
| Weight | 3.52 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø8mm; 8 x Ø15mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!