Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Matrix spotlight with RGB/WW LEDs, pixel control & macros for sequences
- Create sensational light effect surfaces by connecting several devices
- 10 LEDs 12 W SMD 5050 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Dimmer electronic; color change; color fade; color animations with two adjustable colors
- Blinder effect; matrix effect; strobe effect
- 9 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); RDM; Art-Net; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 45°
- With mounting bracket; with bracket for floor use
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 10 x 12 W SMD 5050 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.4 - 11 Hz |
| DMX channels | 4; 10; 15; 40; 42 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Network connection | Protocol:Art-Net 3 via 2x RJ-45 E-Con (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); RDM; Art-Net; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2900 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 45° |
| Beam angle (1/2 peak) | 45° |
| Beam angle (1/10 peak) | 82° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Bracket for floor use | |
| Display type | Multicolor LCD display |
| USB port | Type A |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:45.0 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Height | 20.3 cm |
| Weight | 5.00 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!