Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Motorized tiltable LED light effect bar with 12 high-performance LEDs, two zoom ranges from 2° to 28° and 164 effect LEDs
- 12 LEDs 40 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - 164 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Positioning within 180° TILT
- Exact 16 bit resolution at Dimmer
- Zoom motor driven
- Color blend stepless; program speed adjustable; color animations with two adjustable colors; dimmer curves with adjustable response; Dimmer speed (step response) adjustable; pulse-width modulation variable
- Beam effect; strobe effect; ambient effect
- 6 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan at the base
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); Art-Net; RDM
- Fixtures available for Light Captain; GDTF (GrandMA3)
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout; auto)
- With a beam angle of 2° - 28°
- With a beam angle of 120°
- With omega bracket
- Monochrome LCD display
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 310 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | 1.4 m |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 40 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 164 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| Max. TILT movement | 180° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 1 - 25 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 28; 34; 67 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Network connection | Protocol:Art-Net 3 via 2x RJ-45 E-Con (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan at the base |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); Art-Net; RDM |
| Fixtures available for | Light Captain; GDTF (GrandMA3) |
| Projection | Flicker-free |
| DMX fail mode | Hold; blackout; auto |
| Beam angle | 120° |
| 2° - 28° | |
| Beam angle (1/2 peak) | Ambient light 120° multicolor |
| Beam angle (1/2 peak) | Beam 2 - 20° |
| Beam angle (1/10 peak) | Beam 2 - 28° |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow red (R) 1m:8706 lx, 3m:1789 lx, 6m:903 lx |
| Narrow green (G) 1m | 12942 lx, 3m:2762 lx, 6m:1509 lx |
| Narrow blue (B) 1m | 1924 lx, 3m:470 lx, 6m:257 lx |
| Narrow cold white (CW) 1m | 13809 lx, 3m:2917 lx, 6m:1573 lx |
| Narrow all 1m | 35732 lx, 3m:7693 lx, 6m:4097 lx |
| Wide red (R) 1m | 1884 lx, 3m:513 lx, 6m:148 lx |
| Wide green (G) 1m | 3154 lx, 3m:880 lx, 6m:256 lx |
| Wide blue (B) 1m | 538 lx, 3m:152 lx, 6m:44 lx |
| Wide cold white (CW) 1m | 3275 lx, 3m:885 lx, 6m:257 lx |
| Wide all 1m | 8576 lx, 3m:2363 lx, 6m:682 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x omega bracket |
| Display type | Monochrome LCD display |
| USB port | Type A |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Material | Metal, painted |
| Dimensions | Width:100 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 28.5 cm |
| Weight | 15.70 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!