Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Profile spotlight, 60 W WW/CW LED, manual zoom, shutter blades, CRI>90
- 1 LED COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW
- Zoom manual; focus manual
- Dimmer electronic; pulse-width modulation variable
- Strobe effect
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; DMX; RDM; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- Variable color temperature 3200 K - 5600 K
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Multicolor OLED display
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x gobo holder
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW |
| Flash rate | 1 - 19 Hz |
| Equipment | Zoom manual; focus manual |
| DMX channels | 2; 5 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; DMX; RDM; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 20 - 50° |
| Beam angle (1/10 peak) | 20 - 50° |
| Color temperature | 3200K - 5600K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 94 Ra |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 4500 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Multicolor OLED display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Length:35.0 cm |
| Width | 16.0 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 3.20 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1597545 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø12mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Gobo holder | |
| Gobos | Outside diameter 37mm |
| Image diameter 25mm | |
| Material | Aluminum, 0.5 mm; plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Diameter:Ø 3 cm |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!