Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PRO profile spotlight, warm white 250 W LED, zoom, shutter blades, CRI >90
- 1 LED 250 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Focus manual; zoom manual
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 250 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 250 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Equipment | Focus manual; zoom manual |
| DMX channels | 3 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J |
| Beam angle (1/2 peak) | 14 - 41° |
| Beam angle (1/10 peak) | 14 - 41° |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 18807 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Length:64.5 cm |
| Width | 27 cm |
| Height | 37.5 cm |
| Weight | 12.60 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1350653 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!