Leírás
LED color tube with IR remote control
- Extraordinary lighting for an enchanting atmosphere
- The milky PVC housing provides for a lovely appearance as well as for atmospheric illumination
- Incl. 3 easy-to-connect parts as stand for upright mounting and clips for wall or ceiling mounting
- 32 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB
- Program speed adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 10 integrated show programs
- Direct color selection for 12 preset colors
- Control via IR remote control
- With a beam angle of 300°
- For application areas such as: Decoration; party room; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x remote control
- 2 x mounting bracket
- 3 x stand
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12V DC |
| Power consumption | 12 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) power supply cord with AC adapter (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 32 x SMD 5050 3in1 TCL RGB |
| Flash rate | 0 - 30 Hz |
| Control | IR remote control |
| Beam angle (1/2 peak) | 300° multicolor |
| Housing color | White; semi-transparent |
| Dimensions | Width:20 cm |
| Height | 100 cm |
| Diameter | Ø 5 cm |
| Weight | 0.37 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!