Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED party panel with RGB+UV color mixing and DMX
- 9 LEDs 4 W SMD 9080 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect; UV effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 17 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; IR remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Decoration; mobile djs / entertainer; party room
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 13 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Fuse | Fuse serviceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 4 W SMD 9080 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 4; 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 31° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:15 cm |
| Depth | 5.1 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 0.75 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H05VVH2-F |
| Cable length | Approx. 1.1 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm |
| Material | Metal, 1.4 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!