Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PAR spot with warm white 100 W COB LED and manual zoom
- Light performance comparable to a traditional 1000 W halogen spot light
- Homogeneous light distribution
- 1 LED 100 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer speed (step response) adjustable; Gamma correction adjustable; pulse-width modulation variable
- Strobe effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x filter frame
- 1 x XLR cable
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 110 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 100 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 0 - 25 Hz |
| DMX channels | 1; 2; 3 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 11 - 35° |
| Beam angle (1/10 peak) | 15 - 48° |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 91 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow warm white (WW) 3m:15535 lx, 6m:3666 lx |
| Wide warm white (WW) 3m | 2387 lx, 6m:654 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Aluminum; metal |
| Dimensions | Width:26 cm |
| Depth | 43.5 cm |
| Height | 37.5 cm |
| Weight | 3.55 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Filter frame | |
| Shape | Octagonal |
| Material | Aluminum, 0.5 mm |
| Dimensions | Width:24.8 cm |
| Height | 24.8 cm |
| Diameter | Ø 19.8 cm |
| XLR cable | |
| Cable length | Approx. 1.8 m |
| Color | Black |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm; 2 x Ø8mm |
| Material | Aluminum, 4 mm |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!