Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PAR-56 spot with 9 x 8 W 4in1 LED and RGBW color mixing
- 9 LEDs 8 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 8°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Available in various colors
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 8 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| DMX channels | 4; 6; 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 8° |
| Beam angle (1/10 peak) | 25° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:20.5 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!