Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED spotlight with three adjustable color temperatures and high color rendering index
- Dimmable
- 1 LED 16 W COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW
- Dimmer electronic
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via quick select potentiometer for brightness and color temperature
- Flicker-free
- With a beam angle of 25°
- Direct color temperature selection for 3 preset values
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Available in various colors
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 12 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 0.4 m |
| Lamp type | LED lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| LED type | 1 x 16 W COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Quick select potentiometer for brightness and color temperature |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 25° |
| Beam angle (1/10 peak) | 50° |
| Color temperature | 3000K; 4000K; 5000K |
| Color rendering index (CRI) | 90 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | 3000 K 1m:2078 lx, 3m:266 lx, 6m:74 lx |
| 4000 K 1m | 2427 lx, 3m:299 lx, 6m:80 lx |
| 5000 K 1m | 2593 lx, 3m:322 lx, 6m:87 lx |
| Lamp life | 15000 h |
| Luminous flux | 800 lm |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum |
| Slot for spot length | 8.6 cm x 8.6 cm |
| Dimensions | Length:19.2 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 16.0 cm |
| Weight | 0.52 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 1269732 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Aluminum casting, 3 mm |
| Dimensions | Width:9.4 cm |
| Depth | 2 cm |
| Height | 12.4 cm |
| Filter frame | |
| Shape | Octagonal |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Width:8.3 cm |
| Height | 8.3 cm |
| Diameter | Ø 6.1 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!