Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof LED spotlight (IP65) with 18 W LED, incl. IR remote control, frost filter & ground stake
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 1 LED 18 W SMD 5050 warm white (WW)
- CREE LED installed
- Dimmer electronic
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control
- Flicker-free
- Easy installation
- With a beam angle of 8°
- Good color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; clubs/dancing school; decoration; restaurants, bars and hotels; mobile djs / entertainer
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x stake
- 1 x remote control
- 1 x screw
- 2 x washer
- 1 x frost filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 18 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 18 W SMD 5050 warm white (WW) |
| LED manufacturer | CREE |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control |
| Projection | Flicker-free |
| Setup | Easy installation |
| Beam angle (1/2 peak) | 8° |
| Beam angle (1/10 peak) | 19° |
| Color rendering index (CRI) | 82 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Length:14.3 cm |
| Width | 11.0 cm |
| Depth | 18.4 cm |
| Weight | 1.52 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!