Leírás
Small derby with 4 LEDs, RGBW color change and IR remote
- Lightweight plastic housing
- Can also be powered via USB power banks
- 4 LEDs 2 W R/G/B/W
- Multi beam effect
- Direct color selection for 10 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via sound to light via microphone; stand-alone; IR remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Party room; decoration
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x remote control
- 1 x USB cable
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 5V 2000 mA | |
| Power consumption | 10 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 2 W R/G/B/W |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Sound to light via microphone; stand-alone; IR remote control |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:14 cm |
| Width | 13 cm |
| Height | 18 cm |
| Weight | 0.48 kg |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø8mm |
| Material | Metal, 1 mm |
| Remote control | |
| Battery | Button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| USB cable | |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Connector type | USB, type A; USB C (M) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!