Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Bar with 4 RGB spots, 4 white strobe LEDs and QuickDMX USB port
- Crossbar with integrated DMX control unit and stand sleeve
- Compact lightweight
- Two additional frost filters provide a soft, homogeneous light
- Movable and tiltable spotlights
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 19 integrated show programs
- Direct color selection for 18 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; sound to light via microphone; IR remote control; master/slave function; stand-alone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Preprogrammed in EASY SHOW 1; Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- With a beam angle of 9°
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: On stand; suspended
spotlight
- 4 powerful LEDs 30 W COB (chip-on-board) 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
spots controlled separately
bar
- 4 powerful LEDs 3 W high-power cold white (CW)
LEDs controlled separately
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
- 8 x frost filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Lamp type | LED lamp |
| DMX channels | 4; 6; 7; 9; 13; 16 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; sound to light via microphone; IR remote control; master/slave function; stand-alone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Preprogrammed in | EASY SHOW 1; Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Beam angle | 9° |
| Beam angle (1/2 peak) | 9° |
| 42° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 20° |
| 72° | |
| Housing color | Black |
| Dimensions | Width:66.0 cm |
| Depth | 15.0 cm |
| Height | 26.5 cm |
| Weight | 6.29 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Spotlight | |
| LED type | 4 x 30 W COB (chip-on-board) 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Bar | |
| LED type | 4 x 3 W high-power cold white (CW) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!