Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Bar with 6 RGBW spots and 6 white strobe LEDs
- Crossbar with integrated DMX control unit and stand sleeve
- Movable and tiltable spotlights
- Dimmer electronic; color blend stepless; color change adjustable; colors preset
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 9°
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
spotlight
- 4 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
6 spots controlled separately
bar
- 6 LEDs 1 W SMD 8072 cold white (CW)
LEDs controlled separately
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x bag
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 90 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 2 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| Flash rate | 0.3 - 22 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 9; 11; 21; 24; 29 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2700 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 9° |
| Beam angle (1/10 peak) | 18 |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Tube:1x Ø 35mm |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:92.6 cm |
| Depth | 14.6 cm |
| Height | 26.7 cm |
| Weight | 6.00 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Spotlight | |
| LED type | 4 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Bar | |
| LED type | 6 x 1 W SMD 8072 cold white (CW) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
1 értékelés
Írja meg véleményét!
Dj Retro-Z
|
2023. 08. 04.
Nagyon jó fény teknika, erős fény szép színek, jól vezérelhetõ, auto és sound módban is hibátlan!