Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX lighting effect bar with 2 rotating LED derbies and 2 LED spotlights
- Crossbar with integrated DMX control unit and stand sleeve
- Compact lightweight
- 2 rotating derbies for mirror ball effects
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 3 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; IR remote control; stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 18°
- 4 digit 7-segment LED display
- 6 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; on stand
spotlight
- 3 LEDs 8 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
spots controlled separately
light effect
- 4 LEDs 3 W SMD 9080 R/G/B/W
LEDs controlled separately
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 45 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| Flash rate | 0.5 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 9; 21 |
| DMX input | 3-pin XLR (F) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (M) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; IR remote control; stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2900 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | Wash effect 18° |
| Multi beam effect 90° multicolor | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Tube:1x Ø 35mm |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | 6 x rubber feet |
| Dimensions | Width:62.5 cm |
| Depth | 15.5 cm |
| Height | 22.4 cm |
| Weight | 4.70 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Light effect | |
| LED type | 4 x 3 W SMD 9080 R/G/B/W |
| Power cord | |
| Cable construction | H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Spotlight | |
| LED type | 3 x 8 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!