Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
70 W LED floodlight with extension arm and screw terminal for fixation
- Unique design
- Inclination angle of the LED head manually adjustable
- Easy mounting via screw clamp
- For tabletops with up to 40 mm strength
- 1 LED 70 W COB (chip-on-board) neutral white (NW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- Flicker-free
- With a beam angle of 70°
- Very high color rendering index (CRI)
- Various versions available
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; decoration; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Wall mounting
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x mounting material
- 1 x plate
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 72 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | 0.8 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 70 W COB (chip-on-board) neutral white (NW) |
| Inclination angle | 210 ° |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle | 70° |
| Beam angle (1/2 peak) | Wash effect 70° monochrome |
| Beam angle (1/10 peak) | 120° |
| Color temperature | 4200K |
| Color rendering index (CRI) | 93.2 Ra |
| Luminous flux maintenance | 93 |
| Illuminance in Lux (lx) | Neutral white (NW) 1m:728 lx, 3m:138 lx, 6m:42 lx |
| Luminous flux | 6300 lm |
| Housing color | Black |
| Material | Aluminum casting; metal |
| Dimensions | Width:19 cm |
| Depth | 7 cm |
| Height | 66 cm |
| Weight | 1.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!