Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weatherproof (IP65) 3-fold blinder with RGB/WW color mixing and white effect LEDs
This weatherproof blinder features three powerful LED eyes based on red, green, blue, and warm white color mixing. It is suitable for both colored and white light applications, with each eye individually controllable for added creative flexibility.The system is complemented by two cold white LED strips positioned above and below the eyes. These can also be controlled individually and used to create dynamic animations.
- 3 LEDs 100 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - 108 LEDs 0.5 W SMD 5050 cold white (CW)
18 segments controlled separately - Dimmer electronic; color change; color fade; color selection adjustable
- Blinder effect; wash effect; strobe effect
- 6 integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; full on; static; auto)
- With a beam angle of 22°
- Variable color temperature 1800 K - 8000 K
- With mounting bracket
- Monochrome LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; theater; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
- Fixtures available for Light Captain
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 250 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 100 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| 108 x 0.5 W SMD 5050 cold white (CW) | |
| Flash rate | 0.5 - 18 Hz |
| DMX channels | 5; 10; 12; 18-1; 18-2; 36 |
| DMX input | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| Cooling | 4 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 7800 Hz |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on; static; auto |
| Beam angle | 22° |
| Beam angle (1/2 peak) | 22° |
| Beam angle (1/10 peak) | 40° |
| Color temperature | 1800K - 8000K adjustable |
| Lamp life | 20000 h |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:40.40 cm |
| Depth | 19.95 cm |
| Height | 24.00 cm |
| Weight | 8.30 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!