Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof LED spot (IP65) ideal as trusslight or uplight with bright 3x10W RGBW LED
- Compact and bright
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- Threaded inserts for suspended installation
- 3 LEDs 10 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response; white balance
- Uplight effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function; IR remote control; RDM
- Fixtures available for EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x frost filter
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 3 x knurled screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 30 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 10 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function; IR remote control; RDM |
| Fixtures available for | EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Frost filter 20° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 20° |
| Frost filter 45° | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x M10 thread |
| Display type | OLED display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Dimensions | Length:13.1 cm |
| Depth | 11.8 cm |
| Height | 15.3 cm |
| Weight | 1.90 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!