Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) PRO UV spotlight with 9 UV LEDs (365nm), incl. IR remote control
- Minimum visible light
- High output at full intensity
- 9 LEDs 3 W high-power ultra violet (UV)
- Dimmer electronic
- UV effect
- 4 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; Light´J; Colorchief
- With a beam angle of 20°
- With double bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; theater; rental; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 30 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IP T-Con (F) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 3 W high-power ultra violet (UV) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 1; 2; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Beam angle (1/10 peak) | 50 |
| Wavelength | 370 nm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:28.90 cm |
| Depth | 15.25 cm |
| Height | 33.80 cm |
| Weight | 4.87 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!