Leírás
Outdoor floodlight (IP56) with 8 x 1 W LED and 30° beam angle
- Add highlights to your house and garden
- Compact design
- Alternative articles with colored LEDs and a beam reflection angle of 30° or 60° also available
- 8 LEDs 1 W high-power warm white (WW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- With a beam angle of 30°
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP56
- Various versions available
- For application areas such as: Architecture; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 13 W |
| IP classification | IP56 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 8 x 1 W high-power warm white (WW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 30° |
| Color temperature | 3000K |
| Luminous flux | 500 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:17 cm |
| Depth | 5 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 0.90 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1401099 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø8mm |
| Material | Metal, 2 mm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!