Leírás
Flat IP65 outdoor floodlight with 100 SMD-LEDs purple/violet
- 100 LEDs SMD 5730 purple/violet
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP65
- Various versions available
- For application areas such as: Architecture; decoration; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 55 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 100 x SMD 5730 purple/violet |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 70° |
| Beam angle (1/10 peak) | 120° |
| Color of light | Purple/violet |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:24 cm |
| Depth | 4 cm |
| Height | 19.5 cm |
| Weight | 1.27 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø8mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!