Leírás
Outdoor floodlight (IP65) with RGB LEDs and IR remote control
- Extremely slim housing in an appealing design
- 36 LEDs SMD 2835 R/G/B
- Color change automatic; program selection manual; color selection manual; color fade adjustable; program speed adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Direct color selection for 16 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control
- With a beam angle of 82°
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP65
- Silent operation
- For application areas such as: Architecture; decoration; party room; advertisement/Shop window
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x remote control
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 30 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 36 x SMD 2835 R/G/B |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control |
| Beam angle (1/2 peak) | 82° |
| Beam angle (1/10 peak) | 120 |
| Color of light | Switching colors |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:22 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Height | 18.5 cm |
| Weight | 1.00 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø8mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!